Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Western w Nieskazitelnej Postaci – Recenzja Red Dead Redemption II


Recommended Posts

Gry sygnowane marką Rockstar Games to niemalże w całości produkcyjne hity, choć określając je słowem hit to w zasadzie tak, jakby nie powiedzieć nic. O seriach pokroju ,,GTA” czy ,,Max Payne mówi się latami, kojarzy je większość środowiska graczy, a co niektórzy z chęcią wracając do nich po dłuższym upływie czasu. Wyjątku nie stanowi ,,Red Dead Redemption 2”, które według wielu opinii, tak jak poprzednie znakomite produkcje amerykańskiego producenta, zapisało złote karty w dziejach wirtualnej rozrywki.

unnamed-1.jpg


Akcja gry toczy się pod koniec XIX wieku, który z perspektywy Dzikiego Zachodu jest czasem wielkich przemian cywilizacyjnych. W porównaniu do poprzedniej odsłony RDR tym razem nie wcielamy się w Johna Marstona (pełniącego w nowej odsłonie jedynie rolę drugoplanową), lecz w protagonistę, Arthura Morgana. Już na samym początku gry nasz główny bohater jest zmuszony do ucieczki w góry – kryjówka gangu van der Lindego w Blackwater zostaje spalona, natomiast tropem przestępców rusza magnat Leviticus Cornwall. Celem gangu staje się nie tylko ucieczka ratująca życie, lecz także pragnienie odnalezienia, spokoju, poczucia smaku wolności oraz dalszego sensu życia.
,,Red Dead Redemption 2” rzuciło niewątpliwie świeżość na skostniały i mocno zacofany rynek otwartych światów. Solidna oraz przemyślana singleplayerowa fabuła to zdecydowana zaleta produkcji, natomiast sama rozgrywka nie wprowadza w stan znużenia setkami misji czy nic nie wnoszącymi questami.
W ramach głównych misji będziemy walczyć z lokalnymi watahami, odzyskiwać długi, napadać na banki oraz przejmować pociągi. Fenomenalne okazuje się to że wymienione powyżej rodzaje misji stanowią jedynie zalążek tego, co jesteśmy w stanie robić w tej produkcji. Misje poboczne układają się w logiczną ciągłość chronologiczną, natomiast większość losowych przygód, jakie napotkamy w naszym otwartym świecie są tak skonstruowane, że twórcy to właśnie nam dają wybór jak i czy w ogóle je wykonamy.

red_dead_redemption_2-3-660x330-1.jpg


Producenci zadbali o różnego rodzaju detale, jednak na szczególną pochwałę zasługuje dynamika tego wirtualnego świata, w którym nigdy nie wiadomo czy ktoś nas nie napadnie. Ten otwarty świat żyje własnym życiem, nie zważając na nasze decyzje, dzięki czemu poprzez tego typu zabieg Rockstar Games dało swojej grze najważniejszy prezent – wszczepiając spójność i wiarygodność rozgrywce.
Dla wielu graczy jedyną wady tej produkcji jest brak możliwości szybkiej podróży. Podczas całej, około 60 -godzinnej przygody nie jesteśmy w stanie odblokować żadnego teleportu, będącego w stanie przenieść nas w wybrane miejsce na mapie. Co prawda, są momenty w których możemy w jakimś tam zakresie przejechać trasę pociągiem, ale generalnie całą mapę musimy pokonywać we własnym zakresie.


Rozmach, liczne detale oraz wielkość otwartego świata są w stanie przerazić niejednego gracza, zasypanego obowiązkami dnia codziennego, jednak gra nie przytłacza, nie męczy i jest w stanie być solidną dawką westernowego szaleństwa na długie godziny. Rockstar Games nie zawiodło, wydało kolejne arcydzieło cieszące zarówno oczy graczy, jak i portfele producentów. Na kolejne z pewnością przyjdzie nam trochę poczekać…

Artykuł Western w Nieskazitelnej Postaci – Recenzja Red Dead Redemption II pochodzi z serwisu Xbox Team.

Zobacz pełen artykuł

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

Super recenzja, muszę powiedzieć ze sam spędziłem kilka fajnych godzin grając w ta grę. Jest naprawdę dynamiczna gra a dla mnie to duży plus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...