Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

🇵🇱Jaki dysk zewnętrzny do xboxa?


TomQR
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

@TomQR niestety @PanSieczka9  ma racje, niestety nie dostaniesz nic nowego w SSD do ceny 400pln, jedynie używane co bym osobiscie odradzal. Co znalazlem to jedynie w cenie trochę większej  bo 489pln Samsung ale z 3..1 usb i SSD napewno sie oplaca. Jezeli nie ma az takiego cisnienia to do twojego xbox One S poradzilbym ten Toshiba za 306pln z 2T pamieci oraz szybkim przeplywem danych usb 3.2.

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób może uznać że ten sposób jest głupi, ale nie do końca tak jest. To prawda, do 400 polskich srebrników (zł) nie dostaniesz dysku SSD o pojemności 1TB, jedynie HDD.

 

Osobiście uważam, że lepszym pomysłem byłoby kupienie kieszeni na dysk M2 NVMe i do tego dysk SSD, ale właśnie NVMe. Lub jeśli nie chcesz NVMe to kieszeń na zwykłą SATĘ i do tego jakiegoś SSDka.

Wielu pewnie zapyta, po co sobie tak komplikować? Już wyjaśniam. Kupując kieszeń na dysk istnieje możliwość późniejszej wymiany dysku na inny. W razie gdy skończy się miejsce i będzie potrzeba wymiany na kolejny - nowy dysk, nie trzeba kupować nowego dysku zewnętrznego tylko najzwyklejszy dysk jak do komputera.

 

UWAGA! To tylko moje IMO, że tak jest lepiej i oszczędniej (w przypadku np. późniejszej wymiany dysku). Sam tak zrobiłem i to rozwiązanie sprawuje się świetnie (kolejne IMO)
UWAGA2! Linki do kieszeni i dysków są przykładowe, ale też warte uwagi
UWAGA3! Lepszym rozwiązaniem jest dysk M2 NVMe ze wględu na to że będzie osiągał wyższe transfery itd. w przeciwieństwie do zwykłej SATY (ale też dużo zależy od tego czy dysk jest podłączony do USB 2.0, 3.0 czy może 3.1)

 

 

Pozdrawiam cieplutko 😄

Edited by ravenekse
Link to comment
Share on other sites

@ravenekse masz racje z jednej strony bo faktycznie możesz używać mniejszych dysków na przemian w kieszeni do gier i PC bez potrzeby formatowania za każdym razem i tracenia gier. Z drugiej strony jak kupi 1T i przeznaczy go pod konsole tylko to lepiej cenowo mi się wydaje bo 2T już można wyrwać za około 350 złotych. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy