Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

https://xbox-vibes.com/topic/221-%F0%9F%87%B5%F0%9F%87%B1series-x-zewn%C4%99trzny-dysk/?do=getNewCommentSeries X zewnętrzny dysk


Recommended Posts

Hejka, właśnie z kumplem się kłóciłem ze nowy dysk zewnętrzny do seriesX to jest rzecz której nie można zastąpić zwykłym dyskiem bo nie jest wystarczająco szybki.On mówi ze można ale tylko aby przechowywać gry ale nie grać z niego? Zgłupiałem już bo myślałem ze tylko używasz twardziela do przechowywania itp ??

sam już niewiem .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply
  • xModerator

Przechowywanie gier wiąże się z operacjami odczytu do pamięci RAM/zapisu na dysk i za prędkość odpowiada kontroler magistralii, standard, technologie. Ogólnie system ma wspierać dyski zarówno twarde, hybrydowe jak i SSD przez interfejs USB 3.0 lecz w przypadku starszych dysków należy liczyć się z ograniczeniami prędkości, które będa widoczne choćby podczas wczytywania poziomu w grze o otwartym świecie. Jeśli jesteś cierpliwy to nie powinno ci to przeszkadzać. Także będzie support zewnętrznych dysków NVMe M.2. do slotu umieszczonego z tyłu obudów Xbox Series X | S.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej @Grano22 czyli Nie bedzie problemu z przechowywaniem, można przechowywać jakoś na dysku a jak chce się grać to zgrać na konsolkę i wtedy będzie śmigać normalnie? Mój ziomek mówi ze on będzie używał zwykłego 2T tylko do przechowywania a jak coś to przerzuci na konsole ?

Tak można?

Link to comment
Share on other sites

  • xModerator

Tego nie wiem, to zależy od licencji bo niektóre gry online wymagają jej weryfikacji i połączenia internetowego. Czy gry z xbox one na xbox series będzie można przerzucić na dysk to nie wiem natomiast wydaje się że nie powinno być konfliktów ze względu na ten sam dashboard. Też musi być NTFS i dlatego nie ma możliwości nagrywania klipów bo wymaga exFat.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ok, karty pamięci jakie przedstawia xbox sa bardzo podobne do tych z sony jakie sie miało lata temu i powiem szczerze ze podobają mi sie tylko cena troche wygórowana.Ale fakt implementacji nowej technologii nie oznacza, że nie będziemy mogli korzystać ze standardowych dysków HDD tak jak w przypadku poprzednich konsol. Mało tego – możliwe będzie przeniesienie gier bezpośrednio z pierwszego Xboxa, Xbox 360 czy Xbox One prosto do najnowszego sprzętu Microsoftu i bezproblemowe ich uruchomienie, działać to tylko będzie wstecz do wcześniejszych gier .

Niestety, wszystkie gry projektowane wyłącznie z myślą o najnowszej generacji będą musiały korzystać z wbudowanej w konsolę pamięci SSD lub nowo zaprezentowanych dysków zewnętrznych. Szkoda, choć jest to uwarunkowane technologicznie przez optymalizację gier pod architekturę Velocity wykorzystaną w konsoli jak juz wspomniał ci @Grano22.

Wiec podsumowując wszystkie" stare" gry beda ok na starszych twardzielach ale wszystko"nowe" potrzebuje nowej technologi.

Pozdrawiam i szczerze poczekaj kilka miesięcy i napewno cos tańszego będzie na rynku.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...