Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Recommended Posts

Siemka.

Widzę że na forum mamy nowych kierowców i w ogóle. Wiec pytanko, gdzie można zrobić przegląd samochodu i ile to kosztuje bo właśnie jeden mechanik mi powiedział ze zrobi za 190 zł i jak coś nie tak to naprawi i będzie git? Mi się wydaje że chyba jakieś uprawnienia trzeba mieć? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Pytałem się ojczulka i powiedział abym się zapytał czy chodzi o zwykły przegląd czy badanie techniczne? 
Bo jak przegląd to każdy może zrobić, nawet ty sam ale wtedy pieczątki nie będzie. To jak sprawdzenie płynów, klocków lub wymiana oleju silnikowego i cenowo może być różnie. 
Jak badanie techniczne to tylko w stacji kontroli pojazdów. 
Daj znać o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Czyli badanie techniczne które musi być robione co roku. A więc są dwie ceny i są to ceny ustalone przez rząd więc nikt nie może ich zawyżać.

Cena to 99 złotych i przeglądu technicznego możesz dokonać w stacjach diagnostycznych(wpisz " stacja diagnostyczna w "twoje miasto ") i po robocie.

Warto dodać że jak mieszkasz w Katowicach a jest w Warszawie tam też możesz dokonać przeglądu. Jak masz gas to zapłacisz więcej, bo 162 zł. 

Tak więc ten mechanik trochę coś kombinuje. Mam nadzieję że pomogłem.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

@xs23CooL no to ladnie ciebie próbował oskubać na więcej ten mechanik. @Xboxziomek dzięki za wyjaśnienie,i tak sie zastanawiam jak bys jezdzil jak zwykły mechanik by ci dokumenty wystawił? Ja zabardzo na polsce sie nie znam ale u nas w UK, to często każdy warsztat ma prawo do robienia przeglądu technicznego "MOT".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...