Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Recommended Posts

Siemka.

Widzę że na forum mamy nowych kierowców i w ogóle. Wiec pytanko, gdzie można zrobić przegląd samochodu i ile to kosztuje bo właśnie jeden mechanik mi powiedział ze zrobi za 190 zł i jak coś nie tak to naprawi i będzie git? Mi się wydaje że chyba jakieś uprawnienia trzeba mieć? 

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Pytałem się ojczulka i powiedział abym się zapytał czy chodzi o zwykły przegląd czy badanie techniczne? 
Bo jak przegląd to każdy może zrobić, nawet ty sam ale wtedy pieczątki nie będzie. To jak sprawdzenie płynów, klocków lub wymiana oleju silnikowego i cenowo może być różnie. 
Jak badanie techniczne to tylko w stacji kontroli pojazdów. 
Daj znać o co chodzi.

Czyli badanie techniczne które musi być robione co roku. A więc są dwie ceny i są to ceny ustalone przez rząd więc nikt nie może ich zawyżać.

Cena to 99 złotych i przeglądu technicznego możesz dokonać w stacjach diagnostycznych(wpisz " stacja diagnostyczna w "twoje miasto ") i po robocie.

Warto dodać że jak mieszkasz w Katowicach a jest w Warszawie tam też możesz dokonać przeglądu. Jak masz gas to zapłacisz więcej, bo 162 zł. 

Tak więc ten mechanik trochę coś kombinuje. Mam nadzieję że pomogłem.

• Administrator

@xs23CooL no to ladnie ciebie próbował oskubać na więcej ten mechanik. @Xboxziomek dzięki za wyjaśnienie,i tak sie zastanawiam jak bys jezdzil jak zwykły mechanik by ci dokumenty wystawił? Ja zabardzo na polsce sie nie znam ale u nas w UK, to często każdy warsztat ma prawo do robienia przeglądu technicznego "MOT".

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...