Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

馃嚨馃嚤Pc lub Laptop do Grania i Stremowania. 4500 z艂.

KrystekW
 Share

Recommended Posts

Dobra, ogarn膮艂em forum i mam pytanie. Mo偶e to tak nie za bardzo bo to forum xboxa ale chcia艂bym w przysz艂o艣ci zacz膮膰 troch臋 na YT wrzuca膰 filmiki i mo偶e troch臋 stremowa膰, wi臋c pytanie. Pc czy Laptop? M贸j maksymalny bud偶et to 4500 z艂. Dodam 偶e fajnie jednak jak laptop bo mobilniejszy jest.

• Administrator

Powiem tak, prawie ka偶dy Streamer u偶ywa peceta ale rozumiem 偶e wa偶ne tez jest, jak w twoim przypadku, mobilno艣膰 i u偶ycie laptopu do innych nieco przyziemnych rzeczy. Sam nieraz wole usi膮艣膰 na sofie z lapkiem na kolanach i w spokoju co艣 tam pogrzeba膰馃槈.

A wi臋c mam kilka propozycji dla ciebie, dodam tylko 偶e sam pracuje na Macbooku wi臋c patrz臋 na to co pokazuj膮 w danych nie z w艂asnego do艣wiadczenia.

Od najta艅szych:

1. Laptop Lenovo Legion 5 15IMH05 cena 4400聽z艂.
  2. Laptop Dell Inspiron G15 5515 聽cena 4532聽z艂 ( mi聽si臋 bardzo聽podobaj膮聽podzespo艂y jak na ta聽cen臋 i to聽m贸j聽faworyt聽)
  3. Laptop Asus TUF Gaming FX505 (FX505DT-BQ292T)聽w cenie 4586聽z艂聽

Je偶eli potrzebujesz ma艂ego opisu czemu akurat Dell daj mi zna膰 a przygotuje kr贸tkie por贸wnanie dla ciebie.

• Administrator

@KrystekW oto kilka przyk艂ad贸w czemu bym wybra艂 Dell.

Ukryta tre艣膰

*Procesor

Intel Core i5-10300H Lenowo

AMD Ryzen 5 5600H Dell - jest nieco mniej wydajny ni偶 procesory i5 ale maj膮 dwa razy wi臋cej w膮tk贸w. Wyr贸偶nia si臋 za to bardzo niskim poborem mocy 65W

*Takowanie ( pierwsza warto艣膰 bazowa, druga po do艂adowaniu)zawsze patrz na bazowa聽

2.5 GHz / 4.5 GHz Lenowo

3.3 GHz / 4.2 GHz Dell

*Liczba rdzeni聽

4/8 Lenowo

6/12 Dell

Na koniec dodam ze najnowszy tryb zasilania systemu Windows 10 firmy Microsoft mo偶e powodowa膰 przegrzewanie laptop贸w.

Funkcja natychmiastowego w艂膮czania/wy艂膮czania"Modern Standby" prze艂膮cza laptopa w stan niskiego poboru mocy, ale utrzymuje urz膮dzenie wystarczaj膮co 艣wiadome, aby kontynuowa膰 przetwarzanie zada艅 w tle i natychmiast wybudza膰 si臋 po naci艣ni臋ciu przycisku zasilania.

Modern Standby to wygodna funkcja, kt贸ra zaoszcz臋dzi艂a nam sporo czasu podczas przegl膮dania laptop贸w z systemem Windows 10. Niestety, podobno tryb zasilania powoduje przegrzewanie si臋 niekt贸rych z najlepszych laptop贸w, gdy nie s膮 one u偶ywane. Sam dodam ze w tym przypadku jestem zawsze b臋d臋 zwolennikiem Jab艂uszka(Apple) gdzie s艂owo przegrzewanie nie istnieje.