Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

馃嚨馃嚤 Sk艂adany komputer do grania.

Bartosz
 Share

Go to solution Solved by Bartosz,

Recommended Posts

Cze艣膰 wam. W sk艂adaniu komputer贸w jestem nowy i sam nie wiem czy to miejsce gdzie si臋 mo偶na o to pyta膰 ale m贸j brat co艣 tam szuka wi臋c si臋 was podpytam czy to jest ok?聽

Procesor- AMD Ryzen 5 5600X

Asus聽 Rog Strix Z590-E Gaming WiFi

16GB Corsair Vengeance 3200MHZ

12GB NVIDIA GEFORCE RTX 3060

512GB PCS PCle.M.2 SSD

2TB SEAGATE BARRACUDA HDD

Sam si臋 nie znam a on m贸wi 偶e taki zestaw jest ok i szuka co艣 w cenie 7000z艂. Oczywi艣cie jako najstarszy brat si臋 dok艂adam wi臋c chc臋 aby komputer by艂 porz膮dny i mu wystarczy艂 na d艂ugo. Dajcie zna膰 czy co艣 zamieni膰, doda膰, jaki ekran mo偶e bo wiedz臋 偶e o tym kompletnie zapomnia艂.聽

22 minuty temu, Bartosz napisa艂:

Asus聽 Rog Strix Z590-E Gaming WiFi

Wymieni艂bym na Asus Prime B550-Plus(ta艅szy) i dorzuci艂bym聽ch艂odzenie Corsair iCUE H150i RGB Pro XT by艂o by doda膰, plus zasilacz聽SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus. Monitor to oczywi艣cie zale偶y jaki rozmiar, podpytaj si臋 go co tam lubi i daj zna膰. Normalnie ludziska szukaj膮 co艣 w rozmiarach 28, 30 cali do grania aby 4K fajnie wygl膮da艂o.

• Administrator

Czesc聽@Bartosz , Nie jestem ekspertem bo jak widzisz bardziej lubuje si臋 w konsolach. Ale po przeszukaniu sieci wyglada na solidny sk艂adak. Nie wiem tylko czy cenowo si臋 wyrobisz bo musisz jeszcze doda膰 monitor i tu polecam min 28 cali i jaki艣 uk艂ad ch艂odzenia pewnie.聽

• Administrator

@Niebieska mo偶e da艂abys rad臋 co艣 mu zestawi膰? Mi si臋 wydaje ze聽@Xboxziomek ma racje z聽Asus聽Prime B550-Plus, jak si臋 nie myl臋 to obs艂u偶y AMD jak i ch艂odzeniem i zasilaczem? Co my艣lisz?聽

P艂yta g艂贸wna i ch艂odzenie jest ok, ale Elementum bym do tego kompa nie da艂a, to najs艂absza i bardzo podstawowa seria zasilaczy tego producenta, bardziej si臋 nadaje do kompa biurowego ni偶 do gier. W linkach co da艂am do innych for s膮 gotowe zestawy komputer贸w w tym przedziale cenowym :)

@Niebieska jutro si臋 wybieram do niego to usi膮dziemy razem i zrobimy list臋. Na tych forach ju偶 znalaz艂em co艣 fajnego zw艂aszcza na benchmark.pl

Dajcie dzie艅 lub dwa a napisz臋 co wybieramy i wtedy dacie opinie, ok?

Faktycznie zasilacz troch臋 za s艂aby ale tak na szybkiego szuka艂em i no jak b臋dzie ch艂odzenie ciecz膮(a musi by膰 zw艂aszcza jak w Intelka si臋 zamieni) to napewno musi by膰 co艣 z g贸rnej p贸艂ki.

Daj zna膰 co tam wykombinowa艂e艣.

• Solution

Hej, a wi臋c przygotowali艣my taki zestaw.聽@Niebieska naprawd臋 dzi臋ki za pomoc i linki z podpowiedziami. @ Xboxziomek 聽dzi臋ki za pomoc przy ch艂odzeniu...

• procesor- AMD Ryzen 5 5600X
  • p艂yta g艂贸wna- ASUS PRIME B550-PLUS
  • ram- 16GB Corsair VENGEANCE 3200Mhz
  • karta graficzna- 12GB NVIDIA GEFORCE RTX 3060
  • pami臋膰- 2TB SEAGATE BARRACUDA HDD
  • zasilacz-聽Be quiet! Straight Power 11 750W Platinum
  • ch艂odzenie- Corsair iCUE H150i RGB Pro XT
  • dysk- 512GB Pcs PCle M.2 SSD
  • obudowa- GAMING PC 2w1 TOWER CASE ATX LED USB 3.0

Do tego wybrali艣my ten monitor, od razu dodaj臋 偶e przekroczyli艣my troch臋 cen臋 wyj艣ciow膮 bo oczywi艣cie si臋 dok艂adam m艂odszemu bratu wi臋c zastanawiam si臋 czy mo偶na mocniejszy procesor zarzuci膰?

• Monitor MSI Optix MAG301CR2 30" 2560x1080px 200Hz 1 ms Curved聽