Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć i czołem. Ja już nie mogę z tym internetem. Może wy coś poradzicie. Wszystko jest ok w ciągu dnia a jak przychodzi do grania pod wieczór to prędkość mi spada z 30 na ledwo 2mbps, co robić? 
Normalnie nieraz jak wejdę to jest ok przez 10 min a później muli że masakra żadnej strony nie mogę otworzyć. A cholera dodzwonić się i porozmawiać z nimi to masakra!!

Link to comment
Share on other sites

Sorki, mam z Play ale jak tylko skończy się umowa to chyba się przeniosę. Zostało mi jeszcze 9 miesięcy ale pytam się co można poprawić bo przecież zwariować idzie. 

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to najgorszy dostawca ale powody tez mogą być inne. Dużą liczba użytkowników w danym momencie na lini i w okolicy będzie napewno spowalniać, coś nie tak z ustawieniami rutera. Warto zerknąć czy masz włączon dodatkowy kanał 5Ghz i nie używasz tylko 2,4Ghz.  Mam pytanko, czy czasami nie wyłączasz rutera na noc lub jak nie używasz? 

Link to comment
Share on other sites

@Niebieska stacjonarny.

@KrystekW Zawsze wyłączam na noc i jak nas nie ma w domu. Zawsze jak włączę to poczekam z 5 minut aż się wszystko włączy i dopiero korzystam. Żadnego dodatkowego kanału nie mam. 🤭 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Nigdy nie wyłączaj routera kolego drogi. Powoduje to „zapychanie” lini w rozdzielni. Najlepiej jak skontaktujesz się z dostawcą i wyjaśnisz że włączyłeś codziennie router, oni powinni zresetować połączenie i nie powinno być już tak źle. Opłaca się wejść w ustawienia routera również i dodać kanał 5Ghz. Masz dwa

  • 2.4Ghz są na długie połączenia wifi, są dobrze tolerowanie przez ściany i inne obiekty. 
  • 5Ghz są to połączenia na krótkie odległości( najlepiej ten sam pokój ) 

 

Link to comment
Share on other sites

@Niebieska @edjazoli25 serio? Nie wiedziałem o tym. To już nie wyłączam tylko muszę matkę przekonać bo ona zawsze o oszczędzaniu prądu nawija bo drogi.  A co z tym kanałem 5Ghz, gdzie to ustawić?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

@GamerZiomo przydał by się rodzaj routera jaki masz ale tak na szybkiego to gdzieś z tyłu masz napisany adres url jak 160.90 coś takiego plus admin haslo(przeważnie admin) jak to wpiszesz w wyszukiwarce to będziesz miał dostęp do panelu admina i poszukaj ustawienia kanałów. Jak znajdziesz 2.4 to spróbuj dodać 5Ghz. Nazwę i hasło (tak będzie widniało w wi-fi) zapisz i gotowe. A mamie powiedz że to są groszowe sprawy z tym prądem jakieś 15zl rocznie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...