Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Recommended Posts

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Czy obniża to nie wiem, napewno te wszystkie smartfony itp w jakimś stopniu powodują to że nie musimy już tak intensywnie myśleć o tym jak coś włączyć, przełączy itp bo wszystko jest czarne na biały, bardzo intuicyjne. 
Z graniem jedyne co mogę powiedzieć to napewno rozwija część naszego mózgu który odpowiada za spostrzegawczość o refleks. 

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio gdzieś czytałam że właśnie granie rozwija bardziej twój mózg i niektóre jego części odpowiedzialne za refleks i szybszą analitykę zdarzeń. Tak wiec nie zgodzę się z obniżaniem inteligencji. Oczywiście bezsensowne wpatrywanie się w ekran komórek to już co innego jak większość młodzieży to robi. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Mi się wydaje Że bardziej chodzi że jak gramy to się nie ruszamy i większość czasu spędzamy siedząc. Prawda jest taka że jeżeli nie uprawiamy sportu lub mało się ruszamy, prowadzimy siedzący tryb życia to stajemy się lekko mniej kreatywni, zmniejsza się średni iloraz inteligencji oraz brak ruchu sprzyja kłopotom z koncentrację uwagi, pamięcią i umiejętnością planowania. Dlatego wszystkim mówię o #healthygamer . Rozciągajmy umysły i mięśnie!

Sam wiem z własnego doświadczenia że większość dobrych pomysłów u mnie bierze się podczas wysiłku fizycznego. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...