Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

• VIP

Hejka wszystkim, 

Postanowiłem po długich namysłach kupić sobie laptopa do grania. Chciałbym również używać tego laptopa do nauki, szkoły, i ogólnie przeglądania Internetu, do oglądania filmów. Powiedzcie na co muszę zwracać uwagę-na procesor, na ramy bo i więcej tym lepiej – sam się trochę zagubiłem.

• Junior Admin

Procesor: Intel Core i3, i5, i7

Dużym atutem procesorów Intel Core jest odpowiednia wydajność (moc).

Dysk Twardy: Wpatrując się w dane techniczne zwróć uwagę na jego prędkość obrotową. Standard to 5400 obr./min. Lecz jeśli dysponujesz  większym budżetem warto zainwestować w dyski z prędkością 7200 obr./min i funkcją NCQ (kolejkowanie zadań).

Pamięć RAM: minimum 6GB ( im więcej tym lepiej )

Resztę odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz tutaj LAPTOP

Najlepiej jak podasz cenę, którą chcesz wydać na laptopa

Pamięć RAM jest jak najbardziej ważna zaczynaj od 16GB w górę, do tego dysk Ssd 1T będzie w zupełności wystarczający. A i pamiętaj o dobrej karcie graficznej. 

Słuchaj, zarzuć tutaj ile chcesz wydać a coś ci mogę polecić. Osobiście wydaje mi się że minimum to jakieś 5 tysiaczków musisz mieć przygotowane.

Ja ma być grane to RAMu musi być co najmniej 16GB bo 8GB to już za mało do komfortowego grania, najlepiej aby był w dualu czyli 2x8GB. W przypadku procesora muszą to być modele z literą H na końcu.

Mam takie jeszcze pytanie, jaki masz budżet? Do grania to ok 5 tys to minimum. 

Edited by Niebieska

• Administrator

A co powiesz a ten?

https://www.x-kom.pl/p/695644-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-g15-r7-4800h-32gb-960-win11

Dodaje że samemu nie korzystam z laptopa do gier więc mogę się mylić, jednak parametry wskazują na dobry zestaw. 32 Ramy, do144Hz odświeżanie, dobra karta graficzna oraz bateria która pozwoli ci na przynajmniej 8-10 godzin grania(tak przynajmniej twierdzą twórcy laptopa) 

@Niebieska trochę te 16 GB ram mnie zastanawia ale wiem że lubisz Dell z tego co pamietam. 🤫

Ten co Ty dałeś ma podstawową wadę -> kaganiec na moc GPU przez to ona jest dużo słabsza od tej grafy od Dell'a. 

Asus - RTX 3050 Ti - 60W, max 75W.

Dell - RTX 3060 - 115W, max 125W

Dodatkowo grafa Asusa ma tylko 4GB pamięci a grafa Dell'a ma 6GB. 

Co do grania na baterii nie jest to możliwe bo wtedy system nie pozwala na pracę na planie zasilania Najwyższa Wydajność z powodu oszczędzania energii. 

PS. jestem Lenovo Fan 😉

Edited by Niebieska