Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Niska prędkość światłowodu.


Go to solution Solved by edjazoli25,

Recommended Posts

No i się poddaje, wszystkiego próbowałem a nic się nie zmienia. Mam światłowód 500Mb a jak sprawdzam w teście to jakieś 300 mi wyskakuje?? Zawsze myślałem że 500 to 500 będę zawsze miał?? Ogółem 300mbps jest ok ale jak płace za 500 to chciałbym 500 dostawać.

Jakaś pomoc? Może coś w ustawieniach? 

Link to comment
Share on other sites

@Niebieska no faktycznie mam napisane ze gwarantowane 250mbps. 
czyli co? Dają 500 a dostarczają 250?? Czyli cenę do połowy powinni obniżyć. A tak w ogóle to czemu nie ma 500mb? Mam światłowód pociągnięty aż do domu a w domu mam modem i podpięty do niego ruter. Czy to po kablu czy wifi tyle samo pokazuje- 270-300mbps.

Link to comment
Share on other sites

Jak wyżej napisała @ Niebieska   wszystko dookoła ma duży wpływ. Ja mam kupiony pakiet 600mbps i średnia prędkość to od 350-550. A mam najnowszy routero-modem🤣 z orange którym się chwalą i też nie mam stałego łącza..zależy też czy dużo osób korzysta z tego neta

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze myślałem ze jak masz światłowód to tylko dla ciebie jest a tu widzę że jakiś dzielony. Ale te 300 wystarczy na granie co?

Link to comment
Share on other sites

Taka duża prędkość jest odczuwalna głównie przy pobieraniu, do grania to i myślę 100mbps jest dobre. Trzeba też brać pod uwagę że w grach multiplayer 50% to dobry internet a drugie 50% serwer na jaki trafisz 😄

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli brałeś od dostawcy to penie masz współdzielony, w takim przypadku dzielisz światłowód z innymi z rejonu i dlatego masz wolniej. Oni pięknie dodają w kontrakcie „ gwarantowane 100Mbps i wtedy są chronieni przez zapis w umowie. Jeżeli nawet masz pakiet na 1000Mb to możesz skończyć z 101Mbps i dla nich jest ok.  

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
  • Solution

Do grania w zupełności ci wystarczy nawet 10Mbps, chyba najważniejszy jest Ping czyli przesyłanie danych z konsoli na serwer gry, ale to

inny temat. 
Co do światłowodu to masz dwa rodzaje lini, wspoldzielony oraz dedykowany. Ja zakładałem światłowód na początku miesiąca i miałem szczęście ze akurat forma która robiła światłowody w okolicy proponowała umowy z własna ścieżka, czyli dedykowany światłowód. Ja mam 500Mb umowę a na teście mam 530Mb i tak obiecywali i tak jest. 
W twoim przypadku musisz mieć wspoldzielony gdzie predkosc będzie ograniczona.
Pamietaj także ze router który „przerabia” sygnał ma dwie częstotliwości 5Ghz i 2.5Ghz. 5Ghz ma wiekszą predkosc ale już jeżeli masz podłączone urządzenie do 2.5 to pasmo przesyłu będzie ograniczone do jakiś 300Mb. Jedynie co proponuje to stworzyć w routerze nowa sieć 5Mhz i tam sie podłączyć. 
Albo zainwestować w nowy router, u nas nazywa sie siatkowy i tam zwrócić uwagę jaka predkosc jest oferowanych na poszczególnych częstotliwościach. 
 

Nie wiem czy pomogłem ale tak to wyglada. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@edjazoli25 no Teraz rozumiem, ja mam z Orange no ale faktycznie musi być dzielony z całą ulicą i innymi domami. Dzisiaj miałem 420 😃 a średnio 300 więc nie jest źle. A jak tam wejść w tego admina w routerze jak się można podpytać? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...