Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

🇵🇱*Rss News*Konsola domowa bez tajemnic.


Xbox Team
 Share

Recommended Posts

  • xTeam

Wydawać by się mogło, że zasada działania funkcji konsoli domowej to jasna sprawa, jednak w sieci nie brakuje pytań na jej temat. Dziś postaramy się rozwiązać jak najwięcej wątpliwości.

 

Zapewne wielu z Was posiada w domu więcej niż jedną konsolę. Wtedy pojawia się problem z dzieleniem gier, oraz abonamentów pomiędzy nimi. W tym celu powstało coś takiego, jak „Konsola domowa”. Opcja ta pozwala udostępnić bibliotekę naszych gier oraz subskrypcji na maksymalnie dwóch konsolach jednocześnie dla pozostałych użytkowników.

Zasada jest bardzo prosta: załóżmy, że w domu posiadamy dwie konsole. Na obu wgrywamy konto, z którego zechcemy udostępnić jego zawartość całej reszcie domowników. Na jednej z nich ustawiamy konsolę, jako domową dla tego konta. W tym celu przechodzimy kolejno do: Ustawienia > Ogóle > Personalizacja > Moja konsola domowa. Na tym etapie to wszystko!

Konsola domowa Xbox

Teraz pozostaje jednak wyjaśnić, jak poprawnie z zalet tej funkcji korzystać. Przy poprawnym jej użyciu będziecie w stanie włączyć tą samą grę na dwóch urządzeniach jednoczenie, jeśli tego potrzebujecie (pod warunkiem, że nie jest to gra z płyty).

Na konsoli, która figuruje dla nas jako domowa, nasze gry odpalimy z innych kont bez potrzeby logowania się na te główne, co oznacza, że każdy używa tylko i wyłącznie swojego konta. Dla przykładu dziecko będzie używać swojego własnego konta, a nie głównego, czyli w tym przypadku rodzica. Z kolei na drugiej konsoli, z której dla przykładu korzysta właśnie owy rodzic, ten już będzie musiał zalogować się na swoje konto, aby skorzystać ze swoich gier. Reasumując: jednym kontem logujemy się więc tylko na jednej konsoli w tym samym czasie. W innym wypadku zobaczymy komunikat, że ta osoba gra już na innej konsoli i konieczne będzie przerwanie gry, by skorzystać z konta.

Z kolei, w odwrotnej sytuacji, gdybyście w takiej konfiguracji chcieli na drugiej konsoli (bez ustawienia domowego) zagrać w gry przypisane do głównego konta innym użytkownikiem, będziecie musieli zalogować się na konto główne (posiadające tę grę), oraz przełączyć się na swoje, pozostawiając tamto włączone w tle.

Co można udostępnić za pośrednictwem konsoli domowej:

  • Subskrypcję Xbox Live Gold
  • Gry i zawartość do pobrania ze sklepu Microsoft Store
  • Gry dostępne w ramach subskrypcji Game Pass

Artykuł Konsola domowa bez tajemnic pochodzi z serwisu World of Xbox.

Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
This thread is quite old. Please consider starting a new thread rather than reviving this one.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy