Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Recommended Posts

  • xTeam

Wydawać by się mogło, że zasada działania funkcji konsoli domowej to jasna sprawa, jednak w sieci nie brakuje pytań na jej temat. Dziś postaramy się rozwiązać jak najwięcej wątpliwości.

 

Zapewne wielu z Was posiada w domu więcej niż jedną konsolę. Wtedy pojawia się problem z dzieleniem gier, oraz abonamentów pomiędzy nimi. W tym celu powstało coś takiego, jak „Konsola domowa”. Opcja ta pozwala udostępnić bibliotekę naszych gier oraz subskrypcji na maksymalnie dwóch konsolach jednocześnie dla pozostałych użytkowników.

Zasada jest bardzo prosta: załóżmy, że w domu posiadamy dwie konsole. Na obu wgrywamy konto, z którego zechcemy udostępnić jego zawartość całej reszcie domowników. Na jednej z nich ustawiamy konsolę, jako domową dla tego konta. W tym celu przechodzimy kolejno do: Ustawienia > Ogóle > Personalizacja > Moja konsola domowa. Na tym etapie to wszystko!

Konsola domowa Xbox

Teraz pozostaje jednak wyjaśnić, jak poprawnie z zalet tej funkcji korzystać. Przy poprawnym jej użyciu będziecie w stanie włączyć tą samą grę na dwóch urządzeniach jednoczenie, jeśli tego potrzebujecie (pod warunkiem, że nie jest to gra z płyty).

Na konsoli, która figuruje dla nas jako domowa, nasze gry odpalimy z innych kont bez potrzeby logowania się na te główne, co oznacza, że każdy używa tylko i wyłącznie swojego konta. Dla przykładu dziecko będzie używać swojego własnego konta, a nie głównego, czyli w tym przypadku rodzica. Z kolei na drugiej konsoli, z której dla przykładu korzysta właśnie owy rodzic, ten już będzie musiał zalogować się na swoje konto, aby skorzystać ze swoich gier. Reasumując: jednym kontem logujemy się więc tylko na jednej konsoli w tym samym czasie. W innym wypadku zobaczymy komunikat, że ta osoba gra już na innej konsoli i konieczne będzie przerwanie gry, by skorzystać z konta.

Z kolei, w odwrotnej sytuacji, gdybyście w takiej konfiguracji chcieli na drugiej konsoli (bez ustawienia domowego) zagrać w gry przypisane do głównego konta innym użytkownikiem, będziecie musieli zalogować się na konto główne (posiadające tę grę), oraz przełączyć się na swoje, pozostawiając tamto włączone w tle.

Co można udostępnić za pośrednictwem konsoli domowej:

  • Subskrypcję Xbox Live Gold
  • Gry i zawartość do pobrania ze sklepu Microsoft Store
  • Gry dostępne w ramach subskrypcji Game Pass

Artykuł Konsola domowa bez tajemnic pochodzi z serwisu World of Xbox.

Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrator

Bardzo schludnie to ujales @Xbox Teamlepiej nie nawet ja bym tego nie wyjaśnił a mielismy juz kilka pytan o to, nawet ja sie chyba w przeszlosci sam pytalem.

Dzięki za fajne wyjaśnienie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...