Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

馃嚨馃嚤 Lara Croft ko艅czy 25 lat!

Micha艂 Bruk
 Share

Recommended Posts

Cze艣膰 馃憢

Trudno w to uwierzy膰, ale w tym roku 25 lat ko艅czy Tomb Raider. Obok Super Mario, GTA i Mortal Kombat, chyba najbardziej rozpoznawalny tytu艂 艣wiata wirtualnej rozrywki. Gra, kt贸ra stworzy艂a symbol i legend臋, oraz zapocz膮tkowa艂a istn膮 "laromani臋".

Oto bowiem nasza bia艂og艂owa nie jest ju偶 jedynie ksi臋偶niczk膮 czekaj膮c膮 na uratowanie z zamku, ale heroin膮 z krwi i ko艣ci. Pi臋kna, inteligentna, odwa偶na, zwiedzaj膮ca najodleglejsze zakamarki globu: nic wi臋c dziwnego, 偶e zaw艂adn臋艂a wyobra藕ni膮 graczy na ca艂ym 艣wiecie.

Lara Croft to nie tylko bohaterka oko艂o dwudziestu (sic!) ju偶 gier wideo, ale tak偶e trzech film贸w (dwa z Angelin膮 Jolie, jeden z Alici膮 Vikander), ksi膮偶ek, komiks贸w, teledysk贸w, figurek... Swoim wizerunkiem sygnowa艂a ju偶 niemal ka偶de medium i gad偶et.

Jej popularno艣膰 zdaje si臋 nie s艂abn膮膰, a kolejne wersje jej przyg贸d, czy to w formie interaktywnej, czy na kinowym ekranie, niezawodnie przyci膮gaj膮 rzesze fan贸w. Zalicza si臋 do nich i ni偶ej podpisany馃槉 Tomb Raider to dla mnie rzecz absolutnie kultowa, ponadczasowa i nieustannie fascynuj膮ca.

Uwielbiam ten klimat odkrywania nieznanych artefakt贸w, eksploracji zapomnianych 艣wi膮ty艅 i grobowc贸w. Te historie z pogranicza archeologii i fantastyki, z nieposkromion膮 protagonistk膮 w centrum wydarze艅. Pe艂ne akcji, przyg贸d, walki, ale te偶 i moment贸w cichego zachwytu nad minionymi kulturami, spokojnego zwiedzania miejsc nietkni臋tych ludzk膮 stop膮 od setek lat.

A jakie wy macie do艣wiadczenia z t膮 seri膮? Grali艣cie? Ogladaliscie? Czy Lara ma w waszym sercu specjalne miejsce?鈾ワ笍

Tomb-Raider-Lara-Croft.jpg

Screenshot_20210203-085735__01__01__01.jpg

• Administrator

Mowisz Lara Croft and Angelina Jolie i masz moja uwage w 100%.Naprawde super im wyszlo to Wszystko, poczawszy od pomyslu z filmem konczac na grze. Cz臋sto sie zdarza聽ze sequele czy remake to juz Nie jest to i konczy gdzies na dnie w 鈥渟zufladzie鈥 a tu jednak jakos za kazdym razem lepiej sie oglada i lepiej sie gra( wszystkie filmy zaliczone聽i gry ograne) Dzieki za przypomnienie tych wspanialych chwil, az聽mysle aby wieczorem obejrzec/pograc na nowo.

1 hour ago, TomQR said:

Super gierka a film jeszcze lepszy, sorki nie widzia艂em wcze艣niejszych bo m艂ody jestem ale zerkn臋, mo偶e gdzie艣 znajd臋. Pewnie warto?

Jestem mo偶e odrobin臋 nieobiektywnym fanem Lary, wi臋c przefiltruj moj膮 opini臋 przez ten fakt馃槈 Wed艂ug mnie je艣li chodzi o starsze ods艂ony TR, warto spr贸bowa膰 Tomb Raider: Anniversary, czyli zremasterowanej pod X360 jedynki. R贸wnie偶 Legend trzyma si臋 nie藕le. Tych oryginalnych, jeszcze z lat 90tych, ju偶 raczej bym nie zaczepia艂: bez r贸偶owych okular贸w nostalgii raczej mo偶na si臋 odbi膰 od archaizm贸w.

Ogl膮da艂em tylko 2 cz臋艣ci聽

Na 3 jako艣 nie mam ochoty聽

A co do gry to mi艂o sp臋dzi艂em czas przy graniu

Ciekawa fabu艂a, bardzo 艂adne widoki聽

Minus by艂 taki, 偶e czasem za du偶o by艂o przeciwnik贸w, a ja mia艂em ma艂o ammo

22 godziny temu, TomQR napisa艂:

Super gierka a film jeszcze lepszy, sorki nie widzia艂em wcze艣niejszych bo m艂ody jestem ale zerkn臋, mo偶e gdzie艣 znajd臋. Pewnie warto?

Mi bardziej o filmy chodzi艂o, bo w gr臋 to tylko w ostatnia聽Gra艂em.

7 hours ago, TomQR said:

Mi bardziej o filmy chodzi艂o, bo w gr臋 to tylko w ostatnia聽Gra艂em.

Najnowszy film z Alici膮 Vikander mi osobi艣cie przypad艂 do gustu. Wiem, 偶e opinie na jego temat s膮 podzielone, ale polecam sprawdzi膰. Alicia to utalentowana aktorka, wielokrotnie to ju偶 pokaza艂a (Ex Machina, Danish Girl, Man from Uncle), wi臋c i jako Lara jest naprawd臋 fajna.

This thread is quite old. Please consider starting a new thread rather than reviving this one.