Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register

Recommended Posts

  • Administrator

Na życzenie @Grano22 przedstawiam wam krotka historie MyDoom, prawdopodobnie najgorszego wirusa wszechczasow( w mojej opinii)

A więc...Mydoom, to powiedziałbym najgorszy wirus komputerowy w historii internetu, spowodował szkody szacowane na 38 miliardów dolarów w 2004 roku, ale jego koszt skorygowany o inflację to w rzeczywistości 52,2 miliarda dolarów. Znany również jako Novarg(nie lubię jak ludzie zmieniają tak fajna nazwę), to złośliwe oprogramowanie jest technicznie „robakiem” rozpowszechnianym przez masowe wysyłanie e-maili. W pewnym momencie wirus Mydoom był odpowiedzialny za 25% wszystkich wysłanych e-maili na całym świecie.
Mydoom pobierał adresy z zainfekowanych maszyn, a następnie wysyłał swoje kopie na te adresy. Połączył również te zainfekowane maszyny w sieć komputerów zwaną botnetem, który przeprowadzał rozproszone ataki typu „odmowa usługi” (DDoS-tzw zalewanie serwerów dużą ilością wejść"zapytań"). Celem tych ataków było zamknięcie docelowej witryny internetowej lub serwera.Nawet teraz zdarzają się takie ataki, niedawno Google.
Mydoom nadal istnieje, generując 1% wszystkich wiadomości phishingowych. To niemały wyczyn, biorąc pod uwagę 3,4 miliarda wiadomości phishingowych wysyłanych każdego dnia. Według tej liczby Mydoom zaczął żyć własnym życiem, infekując wystarczająco słabo chronione maszyny, aby wysyłać 1,2 miliarda kopii siebie rocznie, 16 lat po jego stworzeniu.(mialem wtedy 24lata)
Chociaż zaoferowano nagrodę w wysokości 250 000 dolarów, i teraz jest najlepsze-twórca tego niebezpiecznego robaka komputerowego nigdy nie został złapany........

Milej lektury.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...