Jump to content

Welcome to Xbox-Vibes

Sign In Register
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

edjazoli25

Administrators
 • Posts

  848
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  184

Staff Member of Xbox-Vibes

edjazoli25 belongs to Staff of Xbox-Vibes

edjazoli25 last won the day on August 4

edjazoli25 had the most liked content!

About edjazoli25

 • Birthday 25/02/1981

Personal Information

 • Name:
  J.A.K
 • D.O.B
  25/02/81
 • Favorite Quote
  “The man who does not read has no advantage over the man who cannot read.” – Mark Twain
 • Country
  UK/Colchester
 • Club/Clan
  xTeam,

Xbox Zone

 • GameTag
  edjazoli25
 • Game
  CoD WW2
 • Console
  Series X
 • Extra Equipment
  , 2T Memory Card, 2 x Elite2 Controllers, Xbox Wirles Headsphones, MacbookPro, MacbookAir, Iphone12mini,
 • Xbox Club
  XBOX VIBES FORUM

Recent Profile Visitors

2,847 profile views

edjazoli25's Achievements

 1. Daj znać oczywiście czy działa i mała recenzje może osobno czy warto kupować itp??
 2. @CrazonX1 basically Xbox consoles do not supporting any Bluetooth devices and you cannot connect AirPods straight in to it.😔
 3. @Charlie2001 officially I'm replying you using mention option! Enjoy!
 4. Trochę to skomplikowane ale pewnie ze możesz użyć zwykłego przejścia z mik i słuchawek do pada Zerknij tutaj dla przykładu. Amazon Regulacje głosu będziesz miał z tego co widzę w kablu a ustawienia ile mic a ile słuchawek to już na konsoli zrobisz. Słuchawki już kupiłeś?
 5. Hi @ Rockboy , I have checked two main suppliers Game and Smyths with All access option and both are out of stock(again) of xbox series X. The only option is Series S, but I can see that most of the player waiting for X as that make more sense.Will send some update later today.
 6. Thanks @ NiesberkPLツ for quick response😉. Yes any forum user can edit they own posts. However the time varies and depends on the membership level. Members( you)-20 min after accepting post Premium- 2 days... VIP- unlimited, as well as the administration. Please check the plans below if you are interested to level it up... https://xbox-vibes.com/subscriptions/eng/
 7. Mogę potwierdzić że gra nie jest jak obiecują. Sam spędziłem na niej kozę z 15 min i nie mogłem już tego wytrzymać. Sam nie wiem jak mogła być na sprzedaż za ponad £40.😂😂. Bardzo się zawiodłem a tobie szczerze odradzam. Jak masz szansę to znajdź coś innego. Metro na 100% bije Werewolf. Ale polecam Watch Dog kampanie na pojedynczą osobę.
 8. Sam widzę że faktycznie nic fajnego nie wpada ostatnio. Moze warto sprobowac Wolfenstein II: The New Colossus
 9. No to ja tez dodam jedna nowinkę, pamięć flash jest pamięcią nieulotną, co to znaczy? Ze nie potrzebuje żadnego źródła zasilania do przetrzymywania danych. @ TomQR warto dodac ze po okresie wykozystania cykli dysku nie bedzie mozna na nim zapisac danych ale ciagle istnieje mozliwosc odczytu.
 10. Nie ma znaczenia jak i z czym używasz SDD lub HDD. HDD jests to mechaniczny dysk, przeważnie z dużą pojemnością nawet do 20T. Cenowo kosztuje mniej, objętościowo jest większy gdyż musi pomieścić dysk do zapisu/odczytu oraz igle. Zuzywa wiecej pradu i porownujac do SDD jest wolniejszy. SDD jest to przeważnie mały, kompaktowy dysk o pojemności do 4T, Jest droższy od HDD, bardziej ekonomiczny i szybszy w przesyłaniu danych.
 11. The controllers are similar in the design and technology to use in the functionality. However, Elite2 is fully compatible with xbox (of course) and will connect wirelessly to any xbox console( hmm, 🤔 and any pc, mobile etc), so you can easily use when on the sofa, in hotel, lounge... With the Razer you have a cable that is really design for closer monitor gaming(concept was to minimise the delay between gamer and the game). Price? Elite will cost you extra £20 so why not spend it and end up with the freedom of movements?? I own two elite2 and cant find any fault with them, as well I can't imagine coming back to ordinary controllers. For me it will be always xbox Elite2.
 12. Hi, I'm sending you disc on Saturday...Hope you are still interesting? If so, could you pm me your address please?
 13. So we works together with @ Charlie2001 and he asked me to upload our idea for you. We decided to use current image, however I was playing with colours etc, hope you like it?

General conversation

General conversation

Chatroom Rules

Polite language please.

Any longer or complicated questions, please use main Forum.

We are alway here to help, however we have own life as well so be patient with chat.

Express yourself, have a fun and chat.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Privacy Policy